En Mukaddes Görev Engelli Çocukları Eğitmek - 5 Ocak 2017 Perşembe

n Mukaddes Görev Engelli Çocukları Eğitmek

En Mukaddes Görev Engelli Çocukları Eğitmek

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Büyütmek için fotoğrafa tıklayınız - Eklenme Tarihi: 2014-04-16/12:21
Bu haberi 367 kişi okudu.

Batman’da faaliyet yürüten Umutyolu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 4 ayrı branşta engelli çocukları eğitiyor. 
 

Görme, işitme, öğrenme güçlüğü ve zihinsel engellilere yönelik rehabilitasyon eğitim hizmeti veren Umut Yolu alan mezunu 9 eğitmeniyle 160 öğrenciyi eğitiyor.

Özel Umutyolu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucu Müdürü Ali Yılmaz ve sorumlu Müdürü Dilber Kavak yaptıkları açıklamada “ Bu görev bizim için kutsal bir görev. engelli çocuklarımıza gözümüz gibi bakıyoruz. 2004 yılından beri faaliyet yürütüyoruz. Burada eğitim gören çocuklarımızı sağlıklı bir birey olarak yetişmeleri için hocalarımızla çaba gösteriyor. Kurumumuzda eğitim görenler topluma kavuşan gençler var. çocuklarımıza sabah kahvaltısı ve öğle yemeklerini verip servisle evlerinden teslim alıp tekrar ailelerine teslim ediyoruz. bizim için en mukaddes görev budur. asıl hedefimiz çocuklarımızı sağlıklı birey olmalarına yardımcı olmak. ne mutlu bizlere eğer engelli kardeşlerimize katkımız olmuşsa. Umut yolu olarak kadromuzu her geçen gün artırıyoruz.“dedi. 

Öte yandan bölgede 2 ilde bulunan Görme engelliler için Bilgisayarlı eğitim Umut Yolunda veriliyor. Bilgisayarlı oda hazırlayan Umut Yolu eğitim deneyimli personeliyle hizmet veriyor.

Öğrencilerimizden Yıl Sonu Etkinlikleri - 5 Ocak 2017 Perşembe

Görme engelli çocuklardan müzik ziyafeti

»Ana Sayfa»Müzik

http://www.batmanhabergazete.com/gorme-engelli-cocuklardan-muzik-ziyafeti-3086h.htm

22.06.2014 15:20

Görme engelli çocuklardan müzik ziyafeti

Batman'da Umutyolu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından yılsonu etkinliği gerçekleştirildi.50 öğrencinin katıldığı etkinlikte öğrenciler bir birinden gözel şarkılar seslendirdi.

Batman'da Umutyolu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından yılsonu etkinliği gerçekleştirildi.50 öğrencinin katıldığı etkinlikte öğrenciler bir birinden gözel şarkılar seslendirdi.

Batman kültür il Müdürlüğünde hafta sonu düzenlenen etkinliğe 50 engelli öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilen etkinlikte, görme, işitme, zihinsel ve öğrenme güçlüğü çeken engelliler ve seçkin bir davetli katıldı. Görme engelli Öğrenciler koro halinde şarkı, türkü, şiir okumanın yanı sıra eski ve yeni parçaları seslendirdi. Hem çalıp hem söyleyen görme engeli çocuklar söyledikleri bir birinden güzel şarkılarla gelen konukları mest etti. Programın sonunda Etkinlik sonunda öğrencilerin yıl boyunca yaptıkları çalışmalar sergilendi.

UMUTYOLU Ailesi Etkinlikleri - 5 Ocak 2017 Perşembe

http://www.ilkehaberajansi.com.tr/haber/batmanda-engellilerden-yilsonu-etkinligi.html

Batman'da engellilerden yılsonu etkinliği


21.06.2014 - 16:57

Batman'da özel bir rehabilitasyonda kalan engelliler, yılsonu etkinlikleri kapsamında bir dizi etkinlik yapıp sergi açtı.
 

 

BATMAN – Umutyolu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’deki görme, işitme, bedensel ve zihinsel engelliler, yılsonu etkinlikleri kapsamında sergi açıp bir dizi etkinlik yaptı.

 

İl Kültür Merkezi Konferans Salonunda yapılan etkinliğe; engelliler, engelli yakınları ve öğretmenleri katıldı.

 

Yılsonu etkinlikleri kapsamında engelliler, şiirler ve türküler söyleyip yaptıkları gösterilerle engelli olmadıklarını bir kez daha gösterdi.

 

Engelliler, almış oldukları derslerle kendi el becerileriyle yaptıkları resim, elbise, boyama, takılar, oyuncak tarzı şeyleri sergiledi.

 

Umutyolu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Rehber Öğretmeni Songül Bulut yaptıkları etkinlikle ilgili bilgi vererek, “Görme, işitme, bedensel ve zihinsel engellilerimizin öğretmenlerimizle birlikte hazırladığı bir dizi etkinliğimiz oldu. Engellilerimizin yapmış olduğu boyalar, takılar, elişleri gibi şeyleri sergiledik. Amacımız engelli çocukların diğer çocuklardan farksız bir şekilde bir şeyler yapabileceğini, bir şeyler üretebileceğini ve insanlara bu konuda farkındalık yaratmaktır.” dedi.(M.Fatih Akgül-İLKHA)